Hakkımızda

İleten Mühendislik 2005 yılında aydınlatma sektöründe faaliyet göstermek amacıyla kurulmuştur. Aydınlatma sektöründeki gelişmeleri takip ederek LED aydınlatma sektöründe kendini geliştiren firmamız 2017 yılında yapmış olduğu yatırımla Kaplama sektörüne giriş yapmıştır. Kemalpaşa’da kurulan 1500m2 kapalı alanda faaliyet gösteren kaplama fabrikamızda kurumsal kimlik bilinci ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışarak, kaplama sektöründeki paydaşlarına sürdürülebilir hizmet vermeyi amaçlamıştır.

İleten Mühendislik olarak yapmış olduğumuz ve devam eden yatırımlarla müşterilerimize alkali çinko, alkali çinko nikel, bakır üzeri gümüş, alüminyum üzeri gümüş, bakır üzeri kalay, alüminyum üzeri kalay, nikel, bakır kaplama alanlarında askı ve tambur olmak üzere hizmet edebilmekteyiz. Tüm kaplama çeşitlerimiz çevreye duyarlı, Avrupa Standartları ile izin verilen kimyasallar ihtiva eden ağır metal içermeyen kaplama kimyasalları ile gerçekleştirmektedir.

Müşteri beklentilerine iş güvenliği, çevre, kalite, sevkiyat ve maliyet konularına dikkat ederek, zamanında, kaliteli ve en uygun şartlarla karşılık vermekteyiz. Bunu sağlayabilmek adına hatlarımız otomatik PLC sistemleri ile kontrol edilen, ERP yazılımı ile izlenebilirliklerinin sağlandığı şartnamelere uygun gerekli giriş, proses ve çıkış kontrolleri yapılmakta ve kalite bu sayede sürekli güvenli bir şekilde kontrol edilmektedir. Süreçlerimiz TS ISO 9001:2015 sistemi ile garanti altındadır.

Müşteri portföyümüzde Türk Sanayisinde önemli ve yer edinmiş otomotiv ana sanayine hizmet eden yedek parça üreticileri, saç parça üreticileri, bağlantı elemanları üreticileri, elektrik grubunda pano imalatçıları, orta ve yüksek gerilim trafo üreticileri, soğutma gruplarında şase ve saç aksamları üreticileri, mobilya grubunda saç parça üreticileri gibi çeşitli firmalara tüm kaplama alanlarına hizmet etmekteyiz.

Başarılarımızı ayrıca Ege Bölgesi’nde ana sanayilerin yaptığı auditler sonucunda yüksek notlar alarak Global ve onaylı tedarikçilerin arasına girerek taçlandırmaya devam etmekteyiz.